США просять свої компанії не постачати деталі до 600 іноземних фірм, щоб Росія не могла використати їхні технології для виробництва зброї | NLight DC++
США просять свої компанії не постачати деталі до 600 іноземних фірм, щоб Росія не могла використати їхні технології для виробництва зброї | NLight DC++

США просять свої компанії не постачати деталі до 600 іноземних фірм, щоб Росія не могла використати їхні технології для виробництва зброї

США вимагають від американських компаній припинити доставлення компонентів і технологій понад 600 іноземним компаніям через побоювання, що ці компоненти можуть бути перенаправлені до Росії для використання у виробництві зброї для російської війни в Україну, заявив у четвер, 28 березня, Метью Аксельрод, помічник міністра з контролю за експортом Міністерства торгівлі США.

У листах ми звернулися до американських компаній з проханням добровільно припинити постачання цим сторонам через високий ризик передачі [цих компонентів] до Росії

Як повідомляє Reuters, Аксельрод заявив, що Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі останніми тижнями надіслало листи зі згаданими списками щонайменше 20 американським компаніям, компоненти яких було знайдено у безпілотниках та ракетах, які постачалися Росії, зазначає.
“Протягом останніх кількох тижнів ми надіслали понад 20 американським компаніям листи, кожен з яких містить список з понад 600 іноземних сторін”, — зазначив Аксельрод на щорічній конференції з контролю за експортом у Вашингтоні, цитує Reuters.
“У листах ми звернулися до американських компаній з проханням добровільно припинити постачання цим сторонам через високий ризик передачі [цих компонентів] до Росії”, – сказав урядовець.
Аксельрод додав, що високопосадовці з Міністерства торгівлі, Державного департаменту та Міністерства фінансів також зверталися безпосередньо до вищого керівництва американських компаній, щоб обговорити подальші кроки, які вони можуть вжити, щоб запобігти потраплянню їхньої продукції в Росію.
Вжиті заходи стали останнім з кроків, до яких вдалися США з метою завадити постачанню й використанню американських технологій для виготовлення зброї, яку Росію використовує у війні проти України.
З лютого 2022 року США та ще понад 30 інших країн запровадили низку санкцій, спрямованих на зниження здатності Росії вести війну шляхом обмеження доступу до західних технологій. Попри це, в російській зброї в Україні, продовжують знаходити американські компоненти.
Як повідомляє The Wall Street Journal (WSJ), у 2022 році Бюро промисловості та безпеки внесло зміни у процедури розгляду випадків порушень експортного контролю.
Зокрема, Бюро створило програму, яка заохочує компанії самостійно повідомляти про можливі порушення, завдяки якій, за словами Аксельрода, кількість компаній, які добровільно надали інформацію, збільшилася на 80% у попередньому фінансовому році.
Дотепер Бюро розглянуло понад 700 звітів про підозрілі транзакції, повідомив Аксельрод на конференції 28 березня, й вжило заходів щодо понад 100 з цих звітів.
“Це новий потік доказів, яких Міністерство торгівлі раніше не отримувало, і я думаю, що в довгостроковій перспективі це змінить правила гри”, — зазначив Джонатан Полінг, колишній федеральний прокурор і партнер юридичної фірми Akin Gump Strauss Hauer & Feld, який співпрацює з компаніями щодо дотримання правил експортного контролю США, цитує WSJ.

Напишіть відгук