Байден сказав Нетаньягу, що США не братимуть участі в наступальних діях проти Ірану – ЗМІ | NLight DC++
Байден сказав Нетаньягу, що США не братимуть участі в наступальних діях проти Ірану – ЗМІ | NLight DC++

Байден сказав Нетаньягу, що США не братимуть участі в наступальних діях проти Ірану – ЗМІ

Президент США Джо Байден і високопосадовці США з національної безпеки повідомили своїм ізраїльським колегам, що США не братимуть участі в будь-яких наступальних діях проти Ірану, пише CNN з посиланням на американських чиновників, знайомих із цією справою. Про це також, цитуючи власне джерело в Білому домі, пише Axios.
Байден сказав ізраїльському прем’єр-міністру під час суботньої телефонної розмови, що йому слід вважати суботу перемогою, оскільки атаки Ірану були в основному невдалими та продемонстрували перевагу ізраїльського війська, сказав CNN високопоставлений чиновник адміністрації.
Речник Білого дому з питань комунікації в сфері національної безпеки Джон Кірбі, заявив у неділю, що здатність запобігти масштабній шкоді є демонстрацією “військової переваги” Ізраїлю та доказом того, що Іран не є “військовою силою, якою вони себе вважають”.
“Це був неймовірний успіх, який дійсно довів військову перевагу Ізраїлю і, що не менш критично, його дипломатичну перевагу, те, що у них є друзі в регіоні, що вони мають друзів у всьому світі, які готові їм допомогти”, — сказав Кірбі в програмі CNN “Стан держави”.
За словами іншого американського чиновника, інформує CNN, міністр оборони Ллойд Остін попросив свого ізраїльського колегу, міністра Йоава Ґалланта, повідомити США про будь-яку потенційну відповідь на атаку Ірану.
У своїй суботній заяві Джо Байден повідомив, що радитиметься з керівниками країн Групи семи (G7) про “узгодження дипломатичної відповіді на зухвалий напад Ірану”.
“Я сказав йому, що Ізраїль продемонстрував надзвичайну здатність захищатися від навіть безпрецедентних атак і перемагати їх, надсилаючи чітке повідомлення своїм ворогам, що вони не можуть ефективно загрожувати безпеці Ізраїлю”, – йдеться у заяві Байдена.
В етері CNN Кірбі сказав, що ця атака, перша з іранської землі проти Ізраїлю, не обов’язково повинна означати початок ширшої регіональної війни. Він також зазначив, що США та Ізраїль добре розуміли заздалегідь, що Іран планує зробити.
У неділю Ґаллант попередив, що протистояння з Іраном «ще не закінчено». Очікується, що варіанти відповіді країни будуть детально обговорені під час засідання військового кабінету Ізраїлю.
Командувач Корпусу вартових Ісламської революції Ірану Хоссейн Саламі попередив, що Тегеран відповість прямо, якщо Ізраїль помститься, заявивши, що було створено “нове рівняння”.

Напишіть відгук