Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну  | NLight DC++
Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну  | NLight DC++

Відповідь Держдепу, чому союзники по-різному захищають Ізраїль та Україну 

“Ми віддані допомозі Україні з першого дня”, так відповіли у Державному департаменті США на питання, чому США та їхні партнери успішно та скоординовано захищали Ізраїль проти атак дронів та ракет, але не роблять цього для України.
“Якщо подивитись на наші зобов’язання щодо України, вони включають протиракетну оборону, щоб дозволити українським військовим збивати безпілотники та ракети та відбивати напади на українців. Адміністрація надає системи озброєння на мільярди доларів. І це не тільки американські системи озброєння. Ми працювали над тим, щоб отримати системи протиповітряної оборони з усього світу, щоб допомогти захистити український народ від атак Росії”, – сказав Метью Міллер, прессекретар Держдепартаменту.
Коли журналісти уточнили, що Росія атакує Україну тими ж самими дронами, які Іран запускав по Ізраїлю, речник Держдепу наголосив на великій підтримці України та не погодився із логікою порівняння захисту України та Ізраїлю.
“Я не погоджують з логікою цього запитання. … Ми віддані допомозі Україні з першого дня. І те, що ми робили, підтверджує це. Коли подивитись на міжнародну коаліцію, яку ми зібрали для відповіді на агресію Росії, коли подивитись на санкції та системи експортного контролю, подивитись на забезпечення систем озброєння. … Я вважаю, що передумова цього питання трохи абсурдна, тому що вона не відповідає нашій реальності, коли йдеться про підтримку українського народу та українських військових”, зазначив речник Державного департаменту США.
Як повідомляв Голос Америки, експерти вважають, що атака Ірану по Ізраїлю є свідченням того, що слабкість країн Заходу у підтримці України надихає авторитарні режими.

Напишіть відгук