Європейські системи ППО мають захищати Європу в Україні, каже Зеленський | NLight DC++
Європейські системи ППО мають захищати Європу в Україні, каже Зеленський | NLight DC++

Європейські системи ППО мають захищати Європу в Україні, каже Зеленський

Керівники країн Європейського Союзу на саміті у Брюсселі 17-18 квітня узгодили заяву про подальшу “непохитну” допомогу Україні у захисті від російської агресії і пообіцяли нагальну допомогу для підтримки української енергетики, що стала ціллю нових бомбардувальних рейдів з боку Росії.
Органи ЄС та уряди країн зобов’язалися “посилити надання гуманітарної допомоги й засобів цивільного захисту включно з електрогенераторами й трансформаторами”.

Німеччина, яка вже надала дві системи Патріот, вирішила надати ще одну, але ми також хочемо заохотити інших…

Окремо в заяві згадано про нагальну потребу надання Україні засобів протиповітряної оборони на додаток до іншої зброї, особливо артилерійських боєприпасів та ракет.
Український президент Володимир Зеленський, який промовляв до учасників саміту ЄС 17 квітня з допомогою відеозв’язку, назвав потребу ППО “ключовою”.
Згадавши нещодавню атаку Ірану на Ізраїль, він закликав партнерів “так само захищати Європу від балістики та «шахедів», від крилатих ракет і бомб, як це відбулось у небі Ізраїлю та інших країн регіону”.
“Наше, українське небо, небо наших сусідів заслуговує на таку ж безпеку”, – наголосив Зеленський, вказавши, що російські бомбардування вже знищили “майже” всі теплові електростанції України і підкреслив загрозу для українських атомних електростанцій.
“Це можна зупинити тільки силою ППО – конкретними системами Patriot, IRIS-T, SAMP/T, NASAMS. Системами, які є зокрема у вашому розпорядженні. Вони потрібні в Україні просто зараз. Вони потрібні, щоб Путін був позбавлений звички покладатися на терористичні методи, і це, зокрема, і ваша безпекова потреба”, – заявив Зеленський.
Німеччина дає третій Патріот і закликає інших
Німеччина стала першою країною ЄС, яка відгукнулася на нові заклики Києва і 13 квітня пообіцяла виділити додаткову систему ППО Патріот.
Німецький канцлер Олаф Шольц закликав союзників уважно поглянути на свої арсенали, щоб знайти те, чим вони могли б поділитися.
“Російська агресивна війна триває з великою жорстокістю, і ми знаємо, що повинні зробити більше, ніж досі, щоб підтримати Україну. Це стосується, зокрема, усіх необхідних засобів протиповітряної оборони. Німеччина, яка вже надала дві системи Патріот, вирішила надати ще одну, але ми також хочемо заохотити інших зробити те ж саме», – сказав Олаф Шольц.
Але досі інші країни ще не оголошували нових обіцянок віддати системи ППО такого класу, яких Україна каже, що потребує ще принаймні шість зокрема для захисту Харкова та інших міст.
Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас повідомила, що в день саміту 17 квітня ця тема була однією з провідних, але зауважила, що конкретних зобов’язань від країн, які мають такі системи, наразі не пролунало.
Європейські лідери також неодноразово згадують, що сподіваються на якнайшвидше розблокування процесу надання військової допомоги від США, які є головним постачальником ракет для систем ППО.

Напишіть відгук